Kupując ergonomiczne krzesło, regulowane biurko lub pełną ergonomiczną konfigurację mebli biurowych, można łatwo skoncentrować się wyłącznie na plecach, barkach i szyi, a zupełnie przeoczyć nogi i stopy. Tymczasem, jeśli nasze stopy i nogi nie są odpowiednio podparte, może to spowodować kłopoty z krążeniem krwi, a co za tym idzie, długotrwałe problemy zdrowotne. Dlatego zalecamy, aby dobrać odpowiedni podnóżek, pasujący do naszego ergonomicznego krzesła. Przez długi czas ten funkcjonalny dodatek był domeną salonów, ale dziś trudno wyobrazić sobie bez niego ergonomiczne stanowisko pracy w biurze. Oto 4 najważniejsze powody, dla których warto zainwestować w dobry podnóżek:

Podnóżki są idealne dla niższych osób
Podczas, gdy istnieją krzesła zaprojektowane dla niskich użytkowników, podnóżek to świetny sposób, aby mniejsi użytkownicy mogli czerpać korzyści z ergonomicznego siedzenia bez konieczności ograniczania dostępnych modeli krzeseł czy foteli biurowych. Aby uzyskać maksymalne korzyści z ergonomicznego krzesła, musimy siedzieć ze stopami płasko ułożonymi na podłodze, co może być trudne, gdy natura poskąpiła nam wzrostu. Ale podpórka pod nogi umożliwia mniejszym użytkownikom utrzymywanie stóp płasko i prawidłowe podtrzymywanie ciała, nawet, jeśli ich krzesło nie jest na tyle niskie, aby pozwolić im dotknąć stopami podłogi. Dzięki temu niskie osoby, mogą zachować w krześle prawidłową postawę siedzącą, co oczywiście, przekłada się na ich komfort pracy.

Podnóżki to świetna opcja dla każdego
Wcale nie musimy być niscy, aby czerpać korzyści wynikające z używania podnóżka, przede wszystkim z poprawy krążenia krwi. Poprzez zmniejszenie ucisku nóg, podnóżek może pomóc w zapobieganiu powstawaniu zakrzepów krwi, które związane są z zakrzepicą żył głębokich, złagodzić ucisk na dolnej części pleców i zmniejszyć obrzęk i żylaki. Nasze krzesło nie ma odpowiednio wyprofilowanego siedziska? W takim przypadku podnóżek jest koniecznością, aby ograniczyć dolegliwości i problemy z krążeniem, które mogą pojawić się podczas siedzenia przez dłuższy czas. Gdy krawędź siedziska, zamiast opadać delikatnie w dół jest płaska, albo wręcz unosi się do góry, tamuje swobodny przepływ krwi uciskając nasze uda. Gdy siedzimy w ten sposób przez 5 minut, to żaden problem. Ale jeżeli nasz zawód wymaga długotrwałej pracy siedzącej, negatywne konsekwencje zauważymy bardzo szybko.

Podnóżki zachęcają do aktywnego siedzenia
Coraz więcej badań pokazuje, że siedzenie przez cały dzień nie jest dla nas dobre, ze względu na ogromne obciążenia kręgosłupa. Nasze kręgosłupy nie są przyzwyczajone do długotrwałej pozycji siedzącej. Na szczęście podnóżek może nas zachęcić do korzystania z możliwości aktywnego siedzenia, jakie zapewniają obecnie ergonomiczne krzesła biurowe. Wprawiamy nasze ciało w kołyszący ruch, krew przepływa swobodniej, a stopy ułożone są wygodnie i stabilnie. Kręgosłup cały czas zmienia pozycję, co wpływa na jego kondycję i nasze samopoczucie.

Są takie wygodne!
Przede wszystkim podnóżek jest po prostu wygodniejszy, niż oparcie stóp na podłodze. Oprócz korzyści związanych z przepływem krwi, podnóżek jest tak zaprojektowany, aby był wygodny dla naszych stóp i dawał im możliwość odpoczynku i rozluźnienia. To o wiele bardziej komfortowe rozwiązania, niż oparcie stóp na twardej podłodze lub dywanie.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *