Jako właściciel biura z pewnością zastanawiasz się, jak zaprojektować każde pomieszczenie, by dobrze spełniało swoje funkcje. Konfiguracja mebli do poczekalni to jedna z tych rzeczy, które wymagają dobrego zaplanowania. Niezależnie od tego, czy prowadzisz biuro, czy gabinet lekarski, Twoi klienci będą oczekiwali przytulnej poczekalni. Zapewne chcesz mieć pewność, że klienci nie będą mieli nic przeciwko oczekiwaniu nawet przez dłuższą chwilę. Uzyskasz ją tworząc relaksującą przestrzeń. Dzięki naszym wskazówkom i podpowiedziom dotyczącym odpowiednich mebli biurowych nie będzie to wcale trudne. Oto niektóre z rzeczy, na których należy się skupić podczas projektowania poczekalni.

Meble do siedzenia w poczekalni
Nie ma nic ważniejszego w poczekalni, niż wygodne i funkcjonalne meble do siedzenia. Ludzie zrozumieją, jeśli będziesz zajęty i będą musieli czekać, ale nie będą zadowoleni, jeśli nie zaoferujesz im wygodnego miejsca do siedzenia. Na rynku znajdziesz obecnie szeroką gamę mebli biurowych przeznaczonych do poczekalni i recepcji, dzięki czemu łatwo znajdziesz meble pasujące do reszty pomieszczenia i stylu całego biura.

Dobrze jest także wybrać różne rodzaje siedzisk. Różni ludzie mogą preferować różnego rodzaju krzesła lub kanapy. Bez względu na to, jaki rodzaj estetyki wybierzesz, skoncentruj się na tym, aby meble były przede wszystkim wygodne. Takie z pewnością docenią Twoi klienci. Umieść w poczekalni tradycyjne krzesła wykonane z łatwych do czyszczenia materiałów, jeśli przez pomieszczenie to przewija się mnóstwo osób. Bardziej wymagającym klientom zaproponuj komfortowe kanapy lub fotele. Wiele z nich wyposażyć można obecnie w specjalne parawany, które zagwarantują odrobinę ciszy, spokoju oraz intymności. W niektórych biurach lepiej sprawdzą się proste rozwiązania, takie jak ławki do poczekalni. Wiele zależy od grupy Twoich klientów i jej indywidualnych potrzeb.

Zastanów się, kto będzie czekać
Przy wyborze mebli do poczekalni, jedną z najważniejszych rzeczy, o których warto pamiętać, jest to, kto dokładnie będzie korzystał z pomieszczenia. Czy masz do czynienia z dziećmi lub seniorami? Czy oczekujesz klientów korporacyjnych? Weź pod uwagę to, czym zajmuje się Twoje biuro i z kim często się spotykasz. To niesłychanie ważne podczas projektowania poczekalni. Te czynniki powinny mieć wpływ na oświetlenie i wystrój. Chcesz przecież, aby Twoja poczekalnia dopasowała się do charakteru ludzi, którzy będą w niej przebywać.

Wybierz odpowiednie oświetlenie
Projektując poczekalnię, chcesz, aby była przyjazna dla użytkowników. Wybór odpowiedniego światła jest kluczową kwestią. Oświetlenie nie powinno być zbyt jasne, aby nie oślepiało oczekujących. W poczekalni sprawdzi się raczej delikatna poświata, tworząca przyjemny nastrój. Zbyt jasne światło które rozprasza lub drażni oczy, na pewno nie sprawi, że ludzie w poczekalni poczują się swobodnie. Wręcz przeciwnie, będą raczej rozdrażnieni.

Pomyśl o wystroju
Poczekalnia może być o wiele bardziej przyjazna dzięki odpowiedniemu wystrojowi wnętrza. Należy zacząć od odpowiedniego koloru ścian i mebli. Powinny być spokojne i stonowane. Charakter wnętrza podkreślaj raczej dodatkami takimi, jak grafiki na ścianach czy różnego rodzaju elementy dekoracyjne. Pamiętaj jednak, aby nie popaść w przesadę. Jeżeli poczekalnia nie jest zbyt duża, kilka luster doda jej wrażenia przestronności.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *