Krzesła biurowe są podstawą w profesjonalnych miejscach pracy i biurach domowych. Jeśli dopiero tworzymy przestrzeń swojego biura, możemy się zastanawiać, czy maty są konieczną inwestycją. Niezależnie od tego, czy projektujemy przestrzeń dla zespołu składającego się z dwóch, czy z 200 osób, maty biurowe zapewniają niezbędną ochronę podłogi i komfort przy minimalistycznym, bardzo dyskretnym designie.

Dlaczego warto używać maty biurowe pod krzesła?
Maty pod krzesła biurowe wykonane są z reguły z trwałego plastiku i umieszczone bezpośrednio pod każdym z krzeseł. Zapewniają trzy korzyści dla stanowiska pracy: po pierwsze chronią podłogę, po drugie stanowią ergonomiczne wsparcie dla naszych nóg, po trzecie ułatwiają manewrowanie krzesłami z mechanizmem jezdnym, ale również ułatwiają przesuwanie tradycyjnych krzeseł biurowych. We wspólnym środowisku korporacyjnym krzesła są zawsze w ruchu. Dzięki nim pracownicy są bardziej mobilni. Mogą łatwiej wykonywać codzienne obowiązki.

Ale bez powierzchni chroniących podłogi, codzienne czynności mogą powodować uszkodzenia dywanów i innych powierzchni podłogowych. W przypadku dywanów biurowych maty pod krzesła zapobiegają nieestetycznym wgnieceniom, które trudno później usunąć. Stanowią również warstwę ochronną dla podłóg z twardego drewna, linoleum lub płytek. Musimy mieć świadomość, że podłoga biurowa jest nieustannie narażona na zadrapania i zużycie. Bez mat właściciele firm muszą ponosić wysokie koszty montażu nowych podłóg lub renowacji starych i likwidacji szkód.

Poza utrzymaniem nienaruszonej estetyki wnętrza, maty biurowe ułatwiają współpracę zespołową i wielozadaniowość. Inwestowanie w drogie, obrotowe krzesła zupełnie mija się z celem, jeśli dywany znajdujące się w biurze utrudniają poruszanie się na krześle. Maty te zapewniają dodatkowe ergonomiczne podparcie dla stóp i zmniejszają niepotrzebne naciąganie lub nadwyrężania mięśni.

Inne zalety mat ochronnych
Maty chroniące podłogę mają szereg zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim są łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy je przetrzeć mokrą ściereczką, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Maty potrafią również doskonale redukować hałas przesuwanego czy jeżdżącego po nich krzesłach. Dzięki nim w biurze panuje przyjemna, tak potrzebna do skupienia cisza. Jedno przesuwane krzesło nie robi, rzecz jasna, ogromnego hałasu, ale wyobraźmy sobie otwartą przestrzeń biurową i dziesiątki takich krzeseł. Wówczas mata może być prawdziwym wybawieniem od hałasu.

Idealnie dobrana mata doskonale przylega do podłogi, nie zawija się na rogach i nie marszczy się. Pokryta jest warstwą antypoślizgową, która zabezpiecza użytkowników. Jest bardzo trwała, ale jednocześnie elastyczna, przez co nie łamie się. Warto jednak wybrać produkt dobry jakościowo od sprawdzonego producenta. Polecamy szczególnie maty zabezpieczające firmy Halmar, które wykonane są z poliwęglanu. To przezroczyste tworzywo o wysokich parametrach technicznych. Maty z niego wykonane są trwałe, a jednocześnie niezbyt drogie. Przy zakupie maty weźmy pod uwagę fakt, że to inwestycja, która uchroni naszą podłogę przed zniszczeniami, a nas samych przed niepotrzebnymi wydatkami. Maty są przezroczyste, więc w żaden sposób nie zaburzają estetyki wnętrza i nie wpływają na jego aranżację. To jedno z tych akcesoriów biurowych, które na co dzień nie są zauważane, ale okazują się bardzo przydatne.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *