Jeszcze do niedawna sofa w ogóle nie kojarzyła się nam z biurem. Dzisiaj coraz częściej sofy wkraczają do biurowych przestrzeni wzbogacających ich komfort oraz aranżację. Sofa stała się bardzo ciekawym rozwiązaniem we wszelkiego typu poczekalniach i recepcjach. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na sofę w poczekalni i jaką sofę wybrać.

Zakocz swoich gości
Jesteśmy przyzwyczajeni do rzędu krzeseł ustawionych pod jedną ze ścian poczekalni. Nie oczekujemy w tym pomieszczeniu innych mebli. Jak duże może okazać się nasze zdziwienie, gdy zamiast sztampowego rozwiązania, zobaczymy w poczekalni przytulną, komfortową sofę! Umieszczając w poczekalni stylową sofę możemy zrobić bardzo dobre wrażenie na naszych gościach. Po pierwsze dajemy im sygnał, że pragniemy ugościć ich w najlepszy możliwy sposób. Po drugie pokazujemy, że cenimy stylowe i eleganckie rozwiązania.

Czym się kierować wybierając sofę do poczekalni?
Wybierając sofę do poczekalni musimy pamiętać o tym, że mebel ten przeznaczony jest do użytku publicznego. W związku z tym powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów dobrej jakości. Ruch w poczekalni jest zazwyczaj duży, więc sofa będzie podlegać ciągłej eksploatacji. Powinna mieć solidny stelaż np. drewniany. Chodzi o to, aby po paru miesiącach użytkowania nie zaczęła nagle trzeszczeć, gdy klienci będą siadać lub wstawać. Siedzisko musi być wykonane ze specjalnej pianki o odpowiedniej grubości. Dzięki temu będzie nie tylko komfortowe, ale również nie odkształci się po chwili siedzenia. Odradzamy sofy z bardzo miękkim siedziskiem i oparciem, w których osoba siedząca dosłownie zapada się. Wyobraźmy sobie, jak trudno jest wstać z takiej sofy, zwłaszcza, gdy jest niska. Tapicerka powinna być wykonana z materiałów odpornych na ścieranie, plamy i inne uszkodzenia. Zwróćmy koniecznie uwagę na szwy. Odchodzące nitki nie prezentują się zbyt estetycznie.

Niezwykle ważna będzie również łatwość czyszczenia mebla. Obicie powinno być wykonane z tkanin łatwych w czyszczeniu. Warto zwrócić uwagę, czy materiał jest podatny na wchłanianie płynów. Musimy liczyć się z drobnymi wypadkami np. rozlaną kawą, herbatą czy innymi napojami. Doskonałym materiałem w przypadku sofy przeznaczonej do publicznego użytku jest ekoskóra, popularnie nazywana skajem. Z łatwością usuniemy z niej rozlane płyny, nie pozostanie po nich najmniejszy ślad. Do pielęgnacji takiego mebla wystarczy używać wody i miękkiej ściereczki. Ekoskóra jest niezwykle higienicznym materiałem, który można z łatwością zdezynfekować. Wystarczy użycie specjalnych środków przeznaczonych do tego celu. Dodatkowym jego atutem jest fakt, że nie pochłania żadnych zapachów.

Pamiętajmy o głównym przeznaczeniu mebla. Sofa ma umilać klientom czas oczekiwania. Powinna, więc być przede wszystkim wygodna. Komfort siedzenia jest w tym przypadku najważniejszy. Jeśli zapewnimy klientom naprawdę wygodne siedzisko, wybaczą nam z pewnością, gdy będą musieli trochę dłużej poczekać. Aby zwiększyć komfort możemy do mebla dorzucić kilka dekoracyjnych poduszek, które dodatkowo wzbogacą aranżację wnętrza. Pozwolą również w przyszłości przeprowadzić szybką metamorfozę sofy.
Wybór sofy do poczekalni nie może być dziełem przypadku. Liczy się dopasowanie do danego wnętrza, ale i do charakteru firmy. Jeśli firma stawia na minimalizm w swoich projektach, a w poczekalni na gości czeka ekstrawagancka sofa w kolorze wściekłego różu z ozdobnymi nóżkami, klienci z pewnością zauważą zgrzyt i nie będzie on zbyt dobrze odebrany.
 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *