Sala konferencyjna niezbędna jest w każdej większej firmie. To pomieszczenie służy nie tylko do organizowania spotkań pracowniczych, ale również spotkań z klientami, organizowania szkoleń dla pracowników i przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych. Każdy właściciel firmy doskonale wie, jak ważne jest w firmie pomieszczenie reprezentacyjne. Atrakcyjna sala konferencyjna może odegrać pozytywną rolę w dalszym rozwoju naszej firmy. Z pewnością chcemy, aby wyglądała profesjonalnie, była funkcjonalna, a zarazem ciekawa pod względem aranżacyjnym. Pomóc w tym mogą odpowiednie meble konferencyjne, a przede wszystkim stół.

Kilka rzeczy do przemyślenia
Zanim zaczniemy rozglądać się za odpowiednim stołem, przemyślmy kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim zdecydujmy, w jaki sposób będzie z reguły używana nasza sala konferencyjna, kto z niej będzie korzystać i ile osób będzie jej regularnie używać. Na przykład, jeśli zamierzamy wykorzystywać pomieszczenie głównie do spotkań, długi stół z litego drewna może być idealny. Z drugiej strony, jeśli chcemy mieć możliwość rozdzielenia uczestników spotkania na mniejsze grupy dyskusyjne w celach szkoleniowych, modułowy stół konferencyjny może lepiej odpowiadać naszym potrzebom.

Ponieważ stół konferencyjny będzie centralnym punktem pomieszczenia, ważne jest, aby miał odpowiednią wielkość. Wykonajmy niezbędne pomiary. Stół konferencyjny powinien proporcjonalnie wypełnić centralną część pomieszczenia.

Pamiętajmy o tym, że atmosfera i charakter naszej sali konferencyjnej w dużej mierze zależy od rodzaju stołu konferencyjnego, który wybierzemy. Zróbmy listę kontrolną wszystkich urządzeń, które chcemy uwzględnić np. sprzętu audiowizualnego. Mając te wszystkie informacje, zyskamy lepsze wyobrażenie o tym, ile miejsca musimy zaplanować. Zmierzmy dokładnie pomieszczenie, biorąc pod uwagę okna, drzwi i wysokość sufitu. Lista kontrolna sprzętu pomoże nam określić, jakie źródła energii będą potrzebne i gdzie powinny być rozmieszczone meble w stosunku do gniazdek elektrycznych. Jeśli będziemy regularnie korzystać z urządzeń AV i telekonferencji, rozważmy zakup stołu konferencyjnego zawierającego korytko do zarządzania przewodami lub port zasilania i transmisji danych. Stoły konferencyjne produkowane są w różnych kształtach i rozmiarach. Wybierzmy odpowiedni w zależności od potrzeb.

Kształt stołu konferencyjnego
Prostokątne stoły konferencyjne to funkcjonalny i klasyczny wybór do sali konferencyjnej. Ponieważ mają płaski kształt, powierzchnia robocza nadaje się do innych zastosowań np. szkoleń. Niektóre modele stołów można łączyć za pomocą specjalnych łączników w celu utworzenia wielosegmentowego stołu konferencyjnego.

Stoły konferencyjne w kształcie łódek mają wypukłe boki, o lekko zwężających się końcach, a czasem delikatnie zaokrąglone rogi. Ze względu na niewielkie wygięcie blatu wyglądają elegancko i stylowo. Jeśli zamierzamy prowadzić wideokonferencje lub inne rodzaje prezentacji wizualnych, zdecydujmy się na opcje, takie jak wbudowany panel zarządzania kablami lub moduły zasilania i komunikacji.

Owalne stoły konferencyjne są przyjemne dla oka dzięki zaokrąglonym krawędziom i gładkim liniom. Podobnie jak w przypadku innych stylów stołów konferencyjnych, wielu producentów oferuje ten sam model stołów konferencyjnych w wielu rozmiarach i wykończeniach, dzięki czemu można znaleźć ten, który najlepiej pasuje do naszej sali konferencyjnej. Okrągły lub okrągły stół konferencyjny jest idealny do mniejszych sal konferencyjnych. Umożliwia lepszą integrację uczestników spotkania.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *